Zemin Ses Yalıtımı

Zeminden gelen darbe, vibrasyon ve vibrasyondan kaynaklanan gürültü alt katlarda istenmeyen gürültüler oluşturacaktır. Bu durumda zemin ses geçirmezdir. Titreşimden kaynaklanan ses, iki ses kaynağından biridir; örneğin, bir arabanın yere çarpma sesi veya yüksek topukların betona basma sesi. Bu gürültüyü önlemek ve ortadan kaldırmak için parke zemin ile zemin arasında ayrı çalışmak daha doğrudur.

Bu yüksek ses yalıtımı ve ses yalıtımını sağlamak için parke zeminde 180 mm kauçuk mantar levha ve 1 cm kalınlığında sünger levha ve kauçuk halı astarı kullanılmaktadır. Altında ağır hizmet tipi bir gürültü bariyeri kullanılmalıdır. Daha ılımlı bir yalıtım için parke zeminin altına sünger levha kullanılması yeterlidir. Yalıtımı azaltmak için zemine kauçuk kaymaz paspaslar yerleştirilebilir. Yukarıda bahsedilen yalıtımlı zemin kaplamalarına titreşim ve darbe neden olur ve sünger levhaların kullanılması bir miktar hava üretecektir. Bu, sesin geçmesini de önleyebilir. Bina ses yalıtımı uygulamalarından biri, havadaki titreşim ve sesin şapın altına ulaşmasını önleyen asfaltlamadır. Bu işlem için önerilen ses yalıtım malzemeleri buharlaşma, PVC veya kalın EPDM ses yalıtım malzemeleri, yeni yapıştırılmış sünger levhalar veya SBR kauçuk levhalardır.

SBR kauçuk şilte, cetvelin en az 7 cm altına, yine eksi 5 mm altına yerleştirilir. Spesifikasyon, diğer malzemelerin yoğunluk ve ses yutma değerlerine göre belirlenir ve buna göre süreci sonlandırır. Bu nedenle elde edilen özelliklerden dolayı karşılıklı ses geçişlerinden büyük ölçüde kaçınılır. “Gürültüden korunmak için ne yapabilirim? Merdivenlerden inin mi?” Bu, sahibinin sorularından biridir: Parke zeminin altında titreşim, koşma, yürüme ve konuşmadan kaçınılmalıdır. Titreşim önleyici ürünlerin amacı budur. Parke zemin için ses emici. Firmamız anahtar teslim ses yalıtımı hizmeti vermektedir. Verimli kullanım için en az 20 mm kalınlığında yalıtım malzemeleri tavsiye ederiz. Ses yalıtımlı bir oda yapıyorsanız parke yerine ses yalıtımlı bir halı modeli tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın