Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Ses yalıtımı için hangi malzemeler kullanılır? Hangi alanlar için en uygun ses yalıtım malzemesi hangisidir? Ses yalıtımı ve ses yalıtımı için çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. Kullanım yerinde gürültü yoğunluğuna, gürültü kaynağına ve tercihlere uygun ses yalıtım malzemelerinin kullanılması tavsiye edilir. Örneğin; ses tavanınızdan geliyorsa üst kattaki komşuları feda ederek ve yatağı yere koyarak üst kattan gelen topuk sesi ve titreşimini engellemeniz gerekir, ancak ses duvarınızdan geliyorsa ses alabilirsiniz. Ses kaynağına uygulanan Bondex Sünger ve çeşitli malzemelerden kurtulmak gürültü kirliliğine neden olacaktır.

Duvarlar ve tavanlar için ses yalıtım malzemeleri

Duvarlar, duvarlar arası, alçıpan arkası, tavanlar ve tavanlar için malzemeler. Ses iletimini engellemek için kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Ses yalıtım duvar EPDM, bariyerli sünger levha, Bondex sünger kase, mineral yün, Heraklite kapok, ses yalıtım bandı ve diğer malzemelerin doğru kullanılması gürültüyü azaltabilir.

Kaliteli Ses Yalıtımıyla Yoğun Ses ve Gürültüyü Ortadan Kaldırabiliriz.

Döşeme malzemeleri


Kat gürültüsü sorunları genellikle birinci kattaki komşuları rahatsız eder. Zemindeki titreşim ve gürültü alt seviyeye iletilecek ve orada gürültüye neden olacaktır. Bu titreşim ve seslerden korunmak için mantar yatak, mantar kauçuk ve ses yalıtım malzemelerinden yapılmış zemin ses yalıtım malzemelerine ihtiyacınız vardır. Halı, kauçuk döşeme, mantar döşeme ve asılı kama şeklindeki titreşim dalgaları gibi ses geçirmez döşeme malzemeleri kullanın. , Kauçuk taban üzerinde ses emici ped.

Ses Yalıtım malzemesi

Ses Yalıtımı, ses veya ses kalitesinin önemli olduğu alanlarda akustik süngerler, akustik bölmeler ve dekoratif kumaş kaplı paneller kullanılarak ses problemlerinin ortadan kaldırılması ve yüksek ses kalitesi elde edilmesi işidir.