Stüdyo Ses Yalıtımı

Kayıt stüdyoları ve müzik odaları, ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerin en önemli ve spesifik uygulamalarından biridir. Bu ses yalıtımı genellikle ses geçirmez sünger ve ses geçirmez kumaş paneller kullanılarak yapılır. Akustik süngerler genellikle sesi ayarlamak ve eko ablasyonunu önlemek için kullanılır.

Ayrıca, ses emici özelliklere de sahiptirler ve Sınıf I malzemeler aracılığıyla yanmaz malzemeler olarak sertifikalandırılmışlardır. Ses yalıtımı uygulamaları mutlaka stüdyoda yapılmalıdır, akustik düzen ve ses yalıtımının önemli olduğu yerlerdir. Ses yalıtımı, istenmeyen ses ve gürültüyü önlemek için yapılan bir uygulamadır. Ancak akustik sesin ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini iyileştirmek, yankı, yankı gibi sorunları ortadan kaldırmak için yapılan bir uygulamadır. Stüdyonun ses yalıtımı, sesi engellemek değil, düzeni sağlamak içindir.

Ciddi ses üreten güçlü seslerin önüne geçmek için duvarlar, tavanlar ve zeminler için farklı malzemelerden ses yalıtımı uygulamaları da yapmaktayız. Stüdyoda profesyonel çalışma yapabilmek için iç akustik düzen makul bir şekilde yapılandırılmalıdır. Bu düzenlemeler akustik sünger ve akustik kumaş paneller ile yapılmaktadır. Bu ürünlerin her ikisi de iyi ses emici ürünlerdir ve akustik mekanlarda da kullanılmaktadır. Akustik düzenlemelerde yalıtım sağlamak amacıyla kumaş kaplı akustik paneller kullanılmaktadır.

Bariyer süngerler de sessizlik için kullanılabilir. Akustik ses yalıtımı sadece ses yalıtımı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sesin ayarlanması, dağıtılması ve iletim kalitesi üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir. Özellikle kumaş paneller stüdyoda en çok kullanılan ürünlerdir. Dilediğiniz renk ve model seçenekleri ile istediğiniz bedende sipariş verebilirsiniz. Duvarlarınıza ve tavanlarınıza dekorasyon ve ses emici panel olarak rahatlıkla uygulayabilir veya uygulama işlemini bize bırakabilirsiniz.