Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Büyük alışveriş merkezlerindeki birçok sinema salonu artık sinema salonları için ses yalıtımı sağlıyor. Seyircinin sessiz, kaliteli bir ortamda film izlemesini sağlamak için öncelikle sinemanın ses yalıtımı yapılmalı ve ortama göre yapı malzemeleri seçilmelidir. Sinema salonlarındaki en büyük sorun da yankı sorunudur.

Bu, gösterilen filmin ve içindeki insanların konuşmalarının tekrarıdır ve çarpışma gerçekleştiğinde inanılmaz oranlardadırlar. Tiyatro ses geçirmez cam yünü, taş yünü, genleşmiş polistiren, üçgen koni sünger, difüzör, bas tuzak ve sesi içeriye doğru yönlendiren özel akustik ürünler kullanılarak yankı sorununu ortadan kaldıracak akustik bir ortam oluşturularak akustik ortam ortadan kaldırılabilir.

Sinema salonlarında ses yalıtımı için en uygun malzeme. Ses emici bez, ses geçirmeyen sünger ve ses geçirmeyen sünger ile kaplanmış ses yalıtım levhaları, sinema salonlarında ses yalıtım malzemeleri için genellikle ilk tercihtir. Çeşitli renk seçenekleri sunan görsel olarak eksiksiz ses yalıtım malzemelerinin yanı sıra kauçuk paspaslar veya kauçuk zemin tapaları da ses geçirmez sinema salonları için ilk tercihtir.

Yorum yapın