Komşu Duvar Ses Yalıtımı

Kalın, yüksek yoğunluklu sünger levha, düz, kuru ve temiz bir duvara sıvı yapıştırıcı ile sağlam bir temel üzerine yapıştırılır. Ardından çelik kalıp profilini duvara bağlayın. Sünger ile diğer malzemeler arasında boşluk bırakarak ses yalıtım etkisini arttırmak için yapılır. Kauçuk alçıpan profiller üzerinde ses yalıtım bandı bu malzeme kendinden yapışkanlı olduğu için kullanımı kolaydır.

Sünger, kaplama ve bant uygulandıktan sonra 12,5 mm kalınlığında akustik alçı levha uygulaması yapılır. Yüzey montajı. Bu süreci bitirmedi. Yüzey, alçıpan ile kolayca kaplanabilen kalın bir EPDM tabakası ile kaplanmıştır. Lamine ses yalıtım levhası, keçe PVC ses yalıtım levhası veya PVC kauçuk ses yalıtım levhası. Bu yöntemi kullanarak, tüm yüzeye bir bariyer uygulamak da gereklidir. Kalınlığı 2,3 mm ile 5 mm arasında değişebilir.

Bariyer kalınlığı arttıkça malzemenin ağırlığı da arttığından orta kalınlıkta bir malzeme kullanılması tavsiye edilir. Çok yüksek bir ses yoğunluğunu ve daha ince bir bariyer kalınlığını korumanız gerekiyorsa sünger yoğunluğunu daha yüksek tutabilirsiniz. Bariyer montaj işlemini tamamladıktan sonra ses yalıtımının sonunda bariyerin üzerinde boşluk kalmayacak şekilde alçıpan montajı yapmanız gerekmektedir. Isıtma işlemi bittikten sonra yüzey istediğiniz gibi dekore edilebilir.

Yorum yapın