Kompresör Odası Ses Yalıtımı

İşinizi ve günlük hayatınızı etkileyen can sıkıcı seslerden biri olan kompresör odasından gelen gürültüye karşı ses yalıtımı yapabilir. Kompresör odasını ses yalıtım ürünleri ile kaplayabilirsiniz.

Ancak bu ürünlerin kompresörün farklı yerlerinden titreşimden kaynaklanan yanıcı gürültü olmamasına dikkat ediniz; hepsi bir bütün oluşturuyor. Özellikle endüstriyel firmaların kontrol kabinli üretim yapan jeneratör ve kompresör üretim hatlarına gürültüden korunma amaçlı ürünler tedarik etmekteyiz.

Ses dalgası rastgele bir spektrumda mı bulunuyor? H. eğer istenmeyen bir ses spektrumu ise buna “gürültü” denir. İnsan sağlığı Sağlık ve esenlik üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme bozukluğu, fiziksel aktivite sırasında artan kan basıncı gibi fizyolojik etkiler, istemsiz kas kasılması, huzursuzluk gibi psikolojik etkiler gibi performans üzerine etkileri ile çok önemli bir olgudur. , sinirlilik ve azalmış iş verimliliği. Kompresörlerde en can sıkıcı durum gürültü sorunudur, ancak kompresörlerin yapısından dolayı bu gürültünün olması gerekir ancak bu gürültü en aza indirilmeye çalışılır. Vidalı kompresörler pistonlu kompresörlere göre daha sessiz çalışır çünkü pistonlu kompresörlerdeki pistonlar silindir içinde şiddetli hareket eder.

Yorum yapın