Fitness Salonu Ses Yalıtımı

Fitness merkezi, egzersiz yapmak için en popüler yerlerden biridir. Fitness salonunda pilinizi şarj edebilir ve güne akıllı bir şekilde başlayabilirsiniz. Spor salonları ve fitness salonları planlanırken, inşa edilirken ve yenilenirken ses yalıtımı ve titreşim yalıtımına ve odada gerekli akustik konforun yaratılmasına özel önem verilmelidir.  Müşterilerin fitness ekipmanlarının gürültüsünden rahatsız olmaması için ses yalıtımı çok önemlidir. Simülatör inanılmaz derecede rahatsız edici sesler çıkaracak. 

Bu sesler müşterilerinizi rahatsız edecek ve verimliliklerini azaltacaktır. Böyle gürültülü bir ortamda, ev sahibi çok elverişsizdir. Ses yalıtım levhası, odanın dışından gelen yankıyı ortadan kaldırmak ve dönüştürmek için duvara veya tavana monte edilebilir. Sonuç, daha net sesli komutlar, daha az seyirci gürültüsü ve net, net bir hoparlör sistemi ile sonuçlanan azaltılmış arka plan gürültüsüdür.

Odadaki yankıyı ortadan kaldırmak için ses çubuğumuzu getirin. Fitness salonlarındaki en büyük ses sorunlarından biri, fitness ekipmanlarının ürettiği yüksek seviyedeki titreşim gürültüsüdür. Bu titreşimleri önlemek için zemin ses geçirmez olmalıdır. Zemin titreşimlerini emebilen kauçuk levhalar kullanabilirsiniz. Kauçuk levha titreşimi emebildiği için yüksek performanslı bir üründür. Çatıda bölmeler, yüzer çatılar kullanabilirsiniz. Kumaş paneller ve ses emici süngerlerle donatılmış fitness salonunda gürültüyü absorbe edebilirsiniz.

Ses yalıtım malzemesi dekoratiftir ve yüksek ses yutma kapasitesine sahiptir. Spor salonunuz zaten yapım aşamasındaysa, lütfen akustik paneller eklemeyi düşünün. Paneller yalıtım malzemelerine benzer, ancak duvarın dışına monte edilebilirler.Panoların bir diğer faydası da onları ölçülendirebilmenizdir. Bir panel olmadan, gürültü seviyesi hızla yükselecek ve gürültünün mülk boyunca yansımasına neden olacaktır.