Cafe & Restaurant Ses Yalıtımı

Kafe gibi halka açık yerlerde sesin olumsuz etkisi olduğundan ses yalıtımı ile bu sorun çözülebilir. Ses emici malzeme ses ve yankıyı önler, oda akustiği sağlar ve rahatsız edici gürültüyü ortadan kaldırır. Ses geçirmez olmayan insanlardan gelen gürültü ancak ses yalıtımı ile önlenebilir. Yaşam alanlarınızı gürültüden korumak ve bu tür gürültü kirliliğinden kurtulmak için ses yalıtımı ve ses yalıtımı kullanılmaktadır. Yalıtımın korunması, sorunlardan biri olan yalıtım sistemi ile yaşam alanımızı gürültü kirliliğinden korumamız gerektiği anlamına gelir

. Gürültü kirliliği hayattaki diğer yıkıcı faktörlerden biri olmasına rağmen zarar verecek boyutlara ulaşmıştır. Eğlenin ve gereksiz gürültünün sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Birçok kişi gürültülü restoranlardan kaçınmak için yeme alışkanlıklarını değiştirdiğini bildiriyor. İnsanlar yoğun saatlerde restoranlardan uzak dursa da, diğer müşteriler genellikle gürültülü restoranlardan kaçınır ve eve teslimatı tercih eder. Gürültülü restoranlara giden insanlar daha hızlı yemek yer ve daha hızlı yürürler. Bu, yoğun öğle tatillerinde fark yaratacak olsa da, akşam yemeği partilerinde ve barlarda geliri azaltabilir. Bu restoranlara geri dönmek için daha az para harcama eğilimindedirler.

Büyük ses emici malzemeler, kantinde yankıların önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca restoranlara giren barlardan ve garson kabinlerinden gelen gürültüyü durdurmaya da yardımcı olabilirler. Genel olarak konuşursak, yumuşak malzemeler sesi sert malzemelerden daha iyi emer. Bu, tasarım sürecinin başlarında ses yalıtımı için iyi bir zamandır. Bir restoranda gürültüyü azaltmanıza yardımcı olabilecek birçok malzeme ve teknoloji vardır, ancak seçtiğiniz belirli malzeme, yaşadığınız gürültü sorununun türüne bağlı olacaktır.

Yorum yapın