Alçıpan Bölme Duvar Ses Yalıtımı

Alçıpan bölme, en yaygın iç mekan duvar uygulamalarından biridir. Alçıpan bölmeler, çeşitli ebatlardaki alçıpanların metal veya ahşap yapılara vidalanmasıyla uygulanır.

Tabii ki en önemli nokta sesin geçmeyecek olmasıdır. Bu nedenle alçıpanın dış yüzeyleri arasında iç metal yapılar ve ses yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Bölme duvar istenilen ses yalıtım etkisine göre tek katlı veya çift katlı olarak tasarlanmaktadır. Ses yalıtım malzemeleri; sünger levha, bariyer sünger levha, Bondex sünger, kalın EPDM ses yalıtım duvarı, PVC ses yalıtım duvarı, alçıpan profil üzerinde ses yalıtım bandı ve dolap altı ses emici banttır.

Kanal ve ardından duvarın boyutuna ve binanın yapısına göre kabuğu takın ve kabuğun içinden 3 veya 6 mm kalınlığında bir bant geçirin. Ardından süngeri bağlayın ve hava boşluğu bırakmak ve yalıtımı artırmak için muhafazayı yeniden monte edin. Yapıştırırken katı zemin üzerine sıvı tutkal kullanılmaktadır. Sonuçta yalıtım işlemi için kuru duvarı toplayıp yalıtım işlemini tamamlıyoruz. Bu işlemi anahtar teslim olarak da tamamlayabiliriz.

Yorum yapın